Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií.

Odmietnuť všetko môžete tu.

KONTAKTY

Ing.Miroslava Dvorščáková
Kružlová, 110
090 02 Kružlová
tel: +421918914288
napíšte nám
(tovar nie je možné na adrese vyzdvihnúť)

TOVAR V AKCII

naša cena 4,35 EUR
skladom
naša cena 3,50 EUR
skladom
naša cena 5,30 EUR
skladom

VARÍME ZDRAVO

Odkedy sa nám narodil synček Teo, začala som sa zaujímať o výživu, potraviny, zloženia, Éčka a všetko, čo s tým súvisí. Bola som veľmi nemilo prekvapená zisteniami. To, čo má označenie detské, má vo väčšine prípadov rovnaké zloženie ako to, čo jeme my, dospeláci. Keď je na obale uvedené, že je to bez dusitanov, fosforečnanov a iných prídavných látok, človek to berie ako fakt. No keď sa spravia testy potravín, všetko je tam. To keď chlebík, ktorý nájdem v obchode označia ako kváskový a ja sa vytešujem, že konečne kvalita pre môjho drobca, obsahuje predovšetkým droždie, aj to je realita. To, že detská výživa vhodná od 6.mesiaca obsahuje cukor, sušienky od 6. mesiaca pšeničnú múku, droždie i cukor, je mi smutno. Obsahujú pomaly toľko cukru ako klasické keksy či sušienky, česť výnimkám. A dalo by sa to rozpísať detailne, ale to nie je môj cieľ. Sú to len moje postrehy, myšlienkové pochody a každý nech si na to spraví vlastný názor.

Nie som výživová poradkyňa, ani žiadna odborníčka na potraviny. Vždy som sa snažila a snažím dávať synovi to najlepšie a najzdravšie, čo môžem. 

Vždy sa nájdu ľudia, ktorí na mňa zazerajú ako na divnú. Ty ešte stále dojčíš? Prečo mu nedáš detskú výživu, tyčinky, či kukuričné chrumky? On ešte nejedol lentilky?Ďalší mi nezabudnú pripomenúť, že čo si myslím, že keď pôjde do škôlky, tak kto mu tam bude vyvárať. Všetko beriem, každého počúvam. 

No ja viem, že detský tráviaci systém sa vyvíja do cca 3 rokov, a práve to je obdobie, do ktorého chcem mať stravu svojho syna pod kontrolou. Práve to je odrazový mostík pre jeho trávenie, priberanie, stravovacie návyky do budúcna. 

Áno, je to náročné, hlavne keď vaše dieťa nie je veľký spachtoš od narodenia, a teda všetok voľný čas trávite študovaním a varením. No ja verím, že to stojí za to. 

Trošku ma mrzí, že som recepty nezačala spisovať od kedy som začala prikrmovať (teraz má Teo 21mesiacov). No snáď budeme mať ešte jedno dieťatko, tak si to potom doplním. Prípadne, na čo si spomeniem, časom nahodím.

Pri každom recepte sa budem snažiť uviesť aj zdroj, odkiaľ ho mám, no keďže som toho načítala viac než dosť (knihy, časopisy, blogy, rôzne fóra o zdravej výžive, lekárske poradne...) a občas si len recept zapísala či obkopírovala, zdroj už asi ťažko nájdem. Preto keď niekde spoznáte svoj recept, určite nebolo mojim cieľom ho zneužiť, kľudne sa mi ozvite, zdroj dopíšem.

Recepty sa snažím logicky rozkategorizovať, aby ste sa v nich ľahko zorientovali. Nájdete ich v hornom menu pod názvom Varíme zdravo. Keď na to prejdete myškou rozrolujú sa Vám kategórie. Keď máte nejaký superský recept, s ktorým sa chcete podeliť napíšte mi. Vyskúšam a keď aj nám bude chutiť pridám do zbierky.

Zaradzujem aj kategóriu Užitočné informácie ohľadom potravín a prípravy jedla, kde sa s Vami podelím o tipy a triky v mojej kuchyni, vychytávky, ktoré som pred tým než som mala synčeka nepoznala, predstavím aj potraviny, o ktorých som donedávna ani nevedela, že existujú...

Donakupovania a dovarenia!